E-İMZA KEP ADRESİ ALMANIN EN KISA YOLU

     

Günlük hayatı daha pratik ve az maliyetli ama bir o kadar da güvenli yaşama arzusu teknolojiye yön vermeye devam ediyor. Günümüz insanları fiziksel olarak ortamlarından ayrılmadan, kırtasiye işleriyle boğulmadan, zaman kaybetmeden yürütebilecekleri işlerin peşine düşüyor. Hem devlet ekonomisi hem de kişisel iş gücü açısından yüksek verimli uygulamaların hayatımıza girişi bireysel olarak da kurumsal olarak da tam iyileşme sağlıyor.

E-imza ve kep uygulamaları sayesinde saatlerce sıra beklenen, insan izdihamına yol açan birçok iş tek tuşla yapılabilir hale gelmiştir. Dünyanın neresinde olursanız olun, almak ya da göndermek istediğiniz belgeyi üstelik veri bütünlüğü bozulmadan, aslına sadık kalınarak iletme, ihale dosyalarını gönderebilme, resmi kurum ve kuruluşlardaki belge takiplerini yapabilme ayrıcalığını sağlayan kep ve e-imza uygulamalarını edinmek günümüzde çok kolay.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu e-imza ve kep uygulamalarında faydalanmak isteyen kişi ve kuruluşlar için hizmet sağlayan firmaların tam listesini web sayfasında yayınlamıştır. Elektronik ortamda, hızlı bir şekilde çözmek isteyen kullanıcılar için aşamalar şu şekilde ilerler.

Başvuru türünüz bireysel ya da kurumsal olabilir. Öncelikle hizmet sağlayacak firmanın seçilmesinin ardından telefon ile ya da internet ortamında ön başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Bu form sayesinde hizmet sağlayıcı firmanın müşteri hizmetleri size dönüş yapar, kimlik bilgilerini doğrulandıktan sonra ödeme aşamasına geçilir. E-imza sahibi bir kullanıcı iseniz, sadece internet üzerinden form doldurarak kep hizmetini satın alabilirsiniz. E-imza sahibi kullanıcılar, müşteri hizmetleriyle görmeye gerek duymadan elektronik imzaları sayesinde kep hizmetine ulaşabilirler. E-imza ile kep almanın en kısa yolu online ortamda sağlanan hizmetten yararlanmaktır. E-imzanız olmadan kep hizmetini sadece alıcı olarak kullanabilirsiniz yani gönderici olabilmek için elektronik imza kullanmak zorunludur.

KEP VE E-İMZA İÇİN HANGİ EVRAKLAR GEREKLİDİR?

 

Kep ve e-imza dijital dünyanın kişiler ve kurumlar için sunduğu güvenilir ileti göndermek ve alma hizmetleridir. Hizmetten yararlanmak isteyen bireysel ve kurumsal başvuru sahipleri kimlik doğrulama, ücret yatırma ve sistemi oluşturma işlemlerinden önce istenilen belgeleri sunmak zorundadırlar.


        

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz

Comments are closed